Albanian Bible

Psalmet 99

Psalmet

Return to Index

Chapter 100

1

Dėrgojini klithma gėzimi Zotit, o banorė tė tė gjithė tokės!

2

I shėrbeni Zotit me gaz, ejani para tij me kėngė gėzimi.

3

Pranoni qė Zoti ėshtė Perėndia; na ka bėrė ai dhe jo ne vetė; ne jemi populli i tij dhe kopeja e kullotės sė tij.

4

Hyni nė portat e tij me falenderim dhe nė oborret e tij me lavde; kremtojeni, bekoni emrin e tij.

5

Sepse Zoti ėshtė i mirė; mirėsia e tij ėshtė e pėrjetshme dhe besnikėria e tij vlen pėr tė gjitha brezat.

Psalmet 101

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: