Albanian Bible

Psalmet 81

Psalmet

Return to Index

Chapter 82

1

Perėndia rri nė kuvendin e Perėndisė, ai gjykon nė mes tė perėndive.

2

Deri kur do tė gjykoni padrejtėsisht dhe do tė mbani anėt e tė pabesėve? (Sela)

3

Mbroni tė dobėtin dhe jetimin, sigurojini drejtėsi tė vuajturit dhe tė varfėrit.

4

Ēlironi tė mjerin dhe nevojtarin; shpėtojeni nga dora e tė pabesit.

5

Ata nuk dinė asgjė dhe nuk kuptojnė asgjė, dhe ecin nė terr; tė gjitha themelet e tokės po luajnė.

6

Unė kam thėnė: "Ju jeni perėndi, jeni tė gjithė bijtė e Shumė tė Lartit.

7

Megjithatė ju do tė vdisni si njerėzit e tjerė dhe do tė bini si ēdo i fuqishėm tjetėr".

8

Ēohu, o Perėndi, gjyko tokėn, sepse ti do tė trashėgosh tėrė kombet.

Psalmet 83

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: